Devremülk Tatil Nedir ?

chocolate

Devremülk Tatil Nedir ?

Devremülk Tatil Nedir ? Devremülk ülkemizde veya dünyada çeşitli tatil lokasyonlarında (Tatil beldeleri veya Termal Kaplıcalar, Kış Tatil beldeleri vs) belirli bir site düzeninine göre tasarım yapılarak inşaatları yapılmış konutların haftalık, 15 günlük, aylık veya sezonluk olarak mülkünün satın alınarak ömür boyu ücretsiz tatil yapılan ev konforunda devre tatil konutlarıdır.

Devremülk Nasıl Yapılardır ?
Devremülkler genellikle site içerisinde, sosyal alanları bulunan (Spor alanları, cafe restoran, alışveriş, havuz vs ortak alanlar) dışarıdan yabancıların giremedikleri güvenlik önlemleri alınmış konutlardır. Bu konutlarda 4 kişilik bir ailenin ihtiyaç duyacağı azami ev eşyası bulundurulmaktadır. (Tabaklar, tencereler, çatal kaşık mutfak gereçleri, yatak, koltuk kanepe buzdolabı, klima vs) Devremülk tatil sahibi aileler sadece yanlarına kişisel eşyalarını alarak bu konutlarda önceden belirlenmiş süre içerisinde tatil yapabilmektedirler.

DEVREMÜLK DEVİR EDİLEBİLİR, MİRAS BIRAKILABİLİR Mi ?
Devremülk normal bir konut gibi devir edilebilir ya da miras bırakabilir. Örneğin diyelim ki Bodrum’dan bir devremülk satın aldınız. Vefatınız durumunda bunun kullanım hakkı (mülkiyet payınız) mirasçılarınıza geçer. Yani onlara miras kalır. Ya da istediğiniz zaman haklarınızı başka bir kişiye devredebilirsiniz.

SAHİBİ OLDUĞUM DEVREMÜLKE BAŞKA ARKADAŞIMI VEYA AKRABAMI GÖNDEREBİLİRMİYİM ?
Devremülke sahip olan kişi, kendisine ait olan günler içerisinde (Satın almış olduğu devre döneminde) devremülkünü satma, kiraya verme, devretmeye, dilediğini göndermeye vyea miras bırakma gibi haklara sahip olabiliyor. Satın aldığınız devremülkü yılda 45 gün zaman diliminde kullanabiliyorsunuz.

DEVREMÜLK ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR ?
Devremülk satın almak tıpkı bir evi, bir villayı, satın almayla aynı eşdeğerdedir. Burada tek fark satın almış olduğunuz devremülkün kullanımı süresi satın aldığınız zamanı kapsamaktadır. Örneğin Bodrum da herhangi bir devremülk tatil sitesinde 2 Temmuz 16 Temmuz satın almış olduğunuz devremülkü her sene bu tarihler arası kullanıyorsunuz. Kullanmadığınız zamanlarda akrabanızı, arkadaşlarınızı gönderme inkanınız olduğu gibi kiraya vererek para kazanabilirsiniz.

Devremülk satın alırken en önemli kıstas bulunduğu lokasyon ve sitenin işletim düzenidir. Satın alacağınız devremülk lokasyonun özellikleri sizin tatil beklentilerinize ne derecede karşılayacağı önemlidir. Denize olan yakınlığı veya uzaklığı , denizinin temizliği, havası, devremülkün konumu, sosyal alanlara yakınlığı veya uzaklığı, devremülke ulaşım kolaylıkları (Havayolu, Deniz Yolu ve Kara Yolu gibi).