Akçabük Tatil Köyü

akçabük tatil köyü

Tatil Köyü Bodrum Akyarlar Mevkiinde kendisine özel nezih bir koy olan Akçabük koyu çevresinde yer alan tatil köyü formatında devremülk tesisleridir. Tesislerde kendine özel kumsalı, yüzme havuzu, restoranı mevcuttur. Tesis Toplam da 3 bölümden oluşmaktadır. Devre mülk tesisleri ön taraftan meşhur Akçabük koyuna cephe, arka taraftan yine bodrumun meşhur meteor çukuru olarak bilinen nadide bölgesine cephedir. Akçabük koyu kendisini temizleme özelliği olan dünyadaki 17 adet koydan bir tanesidir. Bu sebeple yaz kış Akçabük Koyunda deniz suyu billur renkte şeffaftır. Akçabük koyu ve Meteor çukuru gezi teknelerinin ziyaret rotasında yer almaktadır.

Akçabük Tatil Köyü Konumu ve İklimi Ulaşım

Akçabük Tatil Köyü tesisleri doğal peyzaj içerisinde yürüme yolları olan temmuz ağustos ayınların da dahi sıcaklardan bunaltmayan Bodrum’un mükemmel havasına sahip bir bölgedir. Tesislere Turgutreis beldesinden minibüslerle ulaşım imkanı mevcuttur. Tesis Akyarlar Köyünün yanıda Bodrum yarım adasının en uç noktasında olması nedeni ile denizi berrak, havası serindir. Tesisin yanında ekonomik market yer almaktadır. Ayrıca Akyarlar köyünde marketler ve alışveriş için gerekli mağazalar bulunmasının yanında hat olarak çalışmakta olan minibüslerle Turgutreis beldesinde tüm ihtiyaçları bulabilirsiniz.

Akçabük Koyu deniz derinliği giriş seviyelerinde çocuklar için uygun olmakla birlikte ileriye doğru gidildikçe derinlik artmakta, deniz suyu berrak görüş açısı temizdir. Koyun derin kısımlarına Bodrumdan gelen tekneler ziyaret amaçlı tur yapmaktadır. ;Koy içersinde yer alan kumsalda güneşlenme imkanı mevcuttur. Birinci koyun haricinde otel tarafında küçük doğal ikinci bir koy daha mevcuttur.