Turgut Reis – Akyarlar – Bodrum

Turgut Reis Bodrumun en uç noktasındayer almaktadır. Bu sebeple havası daima mükemmel derecede oksijen dolu esintili ve temizdir.

Turgut Reis Bodrum

Turgut Reis en güzel gün batımı manzaralarının izlendiği belde olmuştur Bodrum da.
Turgut Reis Gün Batımı Bodrum
Beldenin limanında ye alan Marinada kahvenizi yudumlarken mükemmel gün batımı manzarasının keyfini çıkartabilirsiniz. Ayrıca akşamları açık hava sinema keyfi, marina alışveriş merkezi ve akşam alışveriş pazarları gibi uğranılacak bir çok yer mevcuttur.

Turgut Reis Gün Batımı Bodrum

Bodrum Yarımadası’nın güneyinde antik adı Arhialla olan Akyarlar, nefis güzellikteki plajları, balıkçılarıyla şirin bir yerleşim beldesi. Bodrum merkezden yaklaşık 40-45 dakikada ulaşılabilen beldeye, şehir içi toplu taşıma seçeneklerinin sürekli ve düzenli olarak bulunuyor. Bodrum Milas Havalimanı’ndan ise ulaşımın yaklaşık 1 saat sürdüğü beldeye havalimanından taksi, servis ve transfer hizmeti gibi seçenekler mevcut.

Aynı zamanda şehirlerarası otobüs şirketlerinin de Türkiye’nin pek çok şehrinden seferler düzenlediği beldeye gelmek için Bodrum Otogarı’ndan Akyarlar minibüsleriyle yaklaşık 20 km mesafedeki beldeye ulaşım mümkün.

Akyarlar’a havayolu ile gelmeyi tercih ederseniz, Bodrum Milas Havalimanı’ndan, 30 dakikada Bodrum’a hareket eden araçlarla ilçe merkezine gelip buradan Akyarlar’a geçebilirsiniz. Denizyolunu kullanmak isterseniz de Yunan Adaları’ndan düzenli olarak feribot seferlerinin düzenlendiği Bodrum’dan Turgutreis tabelalarını takip ederek de Akyarlar’a ulaşım mümkün.

Akyarlar Bodrum

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Akyarlar’da, keşfedilmemiş koyları kano veya tekne ile gezebilir, şahane Karaincir Plajı’nda denize girebilirsiniz. Termera Antik Kenti’nin kalıntılarını görebileceğiniz gibi, 21 km uzaklıktaki Bodrum’u gezebilir, dilerseniz hemen karşıda yer alan Kos Adası’na günübirlik bir seyahat planlayabilirsiniz.